کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

خانه » اخبار » حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

اطلاعیه سایت

سلام

به تلگرام ما بیایید تا هر روز داغترین اخبارها و عکس های تازه دنیای مجازی برایتان ارسال شود

نکته:حتما بعد از ورود به تلگرام ما در زیر ان کلیک join را کلیک کنید.

کلیک کنید

باتشکر

 **********************************************

ساعت کاسیو بند چرم - مدل Golden 506

طراحی بی نظیر و فوق العاده شیک

فریم و قفل طلایی مطابق با سلیقه جوانان

دارای تقویم روز شمار

عرضه شده در 2 رنگ بند مشکی و قهوه ای

دارای جعبه شکیل و 6 ماه گارانتی تعویض

فروش ویژه ساعت کاسیو

قیمت فروش ویژه : 45000 تومان

برای اطلاعات بیشتر و توضیحات کامل و تصاویر محصول کلیک نمایید

خرید پستی ساعت کاسیو

**************************************************

عینک Braiden

دارای استانداردهای UV400

همراه کیف عینک و دستمال

طراحی ویژه و متفاوت

مخصوص مشکل پسندان و شیک پوشان

عینک Braiden

قیمت فروش ویژه : 45000 تومان

برای اطلاعات بیشتر و توضیحات کامل و تصاویر محصول کلیک نمایید

خرید پستی ساعت کاسیو

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

دکتر معالج عباس کیارستمی در گفت و گویی اظهار داشت : «ما هیچ اطلاعی از روند درمان و اتفاقات در فرانسه نداریم، اما شنیده ها حاکی از این است که سر ایشان به جایی برخورد کرده و دچار ضربه مغزی شده اند و به این علت فوت کرده اند.»

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

عباس کیارستمی در فرانسه ضربه مغزی شده بود

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

حقایقی عجیب درباره مرگ عباس کیارستمی

پس از آنکه حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی منتشر شد، و طی آن مشخص شد تیم پزشکی قصور در درمان داشتند، پزشک خاطی به سه ماه عدم فعالیت در بیمارستان مربوطه محکوم شد که ابعاد انتشار این حکم واکنش های متفاوتی را در بین اهالی سینما در پی داشت.

روزنامه سپید در تازه ترین شماره خود گفتگوی مفصلی را با دکتر احمد میر پزشک معالج عباس کیارستمی انجام داده است. گفتگویی که ابعاد تازه ای در پرونده پزشکی فیلمساز فقید کشورمان پیش روی مخاطب باز کرده است. او در این گفت و گو که با تیتر «من قصوری در درمان کیارستمی نداشتم» گفته است: «ما هیچ اطلاعی از روند درمان و اتفاقات در فرانسه نداریم، اما شنیده ها حاکی از این است که سر ایشان به جایی برخورد کرده و دچار ضربه مغزی شده اند و به این علت فوت کرده اند.»در ادامه گزیده ای از این گفتگو را می خوانیم:

پیش از هرچیز باید یادآور بشوم که درگذشت عباس کیارستمی ضایعه جبران ناپذیری برای فرهنگ و هنر این مرزو بوم است و فقدان چنین فرد و استعدادی برای همه ما تأثر انگیز و دردناک است. لذا وظیفه خود میدانم که به همه هنرمندان و هنردوستان و کلیه جامعه هنردوست ایران تسلیت بگویم .چرا من تا امروز سکوت اختیار کردم.

این سکوت به این دلیل بود که گفته ها و نوشته های زیادی درباره بیماری، روند درمان و مرگ مرحوم عباس کیارستمی وجود دارد و پاسخ به آنها نیاز به کارشناسی علمی داشت و هدف من این بود که اجازه بدهم کارشناسان ذی صلاح و کارشناسان نظام پزشکی کشور به این موارد رسیدگی کنند و درکمال استقلال بتوانند رأی خود را اعلام کنند.

به این دلیل من در مقابل تمام سخنان شایسته و ناشایسته درست و نادرست و حتی اهانت آمیز سکوت کردم تا بتوانیم به نتیجه ای درست و عادلانه ای برسیم. مضافاً اینکه برخى اظهار نظرها به منظور جواب گرفتن و جواب دادن و مطرح بودن به هر قیمت بود.مطلقاًبنده نمى خواستم و نمى خواهم وسیله این فرایند باشم. در ضمن من فکر می کنم که پزشک وظیفه دارد در هر حال و حالتی رفتاری نمونه داشته باشد و بیماران ما نیز از ما چنین انتظاری را دارند. وظیفه من سکوت و احترام به مرحوم کیارستمی بود.

این ادعابه هیچ وجه صحت ندارد. آقای کیارستمی با بنده از قبل آشنایی دوری داشتند و پس از بررسی خودشان به من مراجعه کردند. ایشان اصرار داشتند که حتما قبل از تعطیلات عید این عمل انجام بشود چون بعد از عید برنامه مسافرت خارج از کشور داشتند و قرار بود در خارج از کشور فیلمی را تهیه بکنند. در ضمن جای یادآوری است که پدر من دکتر علی محد میر سالها است، شاید بیش از ۱۰ سال است که عمل جراحی انجام نمیدهند و الان ۹۳ سال دارند و هیچ جای تردیدی باقی نمی ماند که ایشان به من مراجعه کردند و نه به پدرم.

آقای کیارستمی به دلیل کم خونی در بیمارستان دیگری مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته بودند و نتایج این آزمایشها نشان میداد که به علت کم خونی و نتایجی که از کولونوسکوپى و بافت شناسى حاصل شده بود باید موردعمل جراحی قرار بگیرند. تمام همکارانی که ایشان را دیده بودند پیشنهاد عمل را داده بودند. به همین علت وقتی به من مراجعه کردند درباره این مسأله با هم صحبت کردیم و به توافق رسیدیم تا پس از قطع داروهای ضد انعقادی که مصرف میکردند به بیمارستان بیایند و در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار بگیرند.

به عنوان یک پزشک مثل هر پزشک دیگری ما به قسم نامه ای که سوگند خوردیم پای بندیم. افزون بر این قانون هم حفظ اسرار پزشکى را مقرر کردهاست. بیماری جزء اسرار پزشکی افراد است، یک بار دیگر این سوال از من شد و از پاسخ به این سوال سرباز زدم چون تا آن زمان اقاى کیارستمی چنین اجازه ای را به من نداده بود تا درباره نوع بیماری ایشان با کسی صحبت کنم.

امروز هم به همین قسم نامه و به همین حفظ اسرار پزشکی پای بندم. چنانچه خانواده مرحوم عباس کیارستمی چنین اجازه ای به من بدهند، من باکمال میل نوع بیماری و درجه بیماری و کل مسائلی را که مربوط به بیماری ایشان است در اختیار همگان قرار میدهم ولی تا قبل از اینکه اجازه به من داده شود من متأسفم که امروز هم درباره نوع دقیق این بیماری اجازه ای ندارم با کسی صحبت کنم.

مرحوم عباس کیارستمی پس از تمهیدات لازم و ویزیت ها و مشاوره های لازم بعدازظهر ۱۷ اسفند مورد عمل جراحی قرار گرفتند . آقای کیارستمی به مشکلی دچار بودند که چنانچه عمل نمیشدند در آینده ای نزدیک خطرات زیادی تهدیدشان می کرد. در تاریخ ۱۷ اسفند عمل شدند. عملشان با موفقیت به انجام رسید و به بخش مراقبتهای ویژه منتقل شدند.

عمل دوم به علت بروز خونریزى بود. بیمار به مدت دو روز داروى ضد انعقاد خون دریافت کرده بود و ما مدت ۴٨ ساعت به بیمار فرصت دادیم تا اثر این دارو از بین برود. در طول این مدت من ،همکارم دکتر ناصرى وهمه پزشکان مشاور و مسؤلین icu بر بالین بیمار حاضر بودیم. خون و فراورده هاى خونى به بیمار تزریق شد ،ودر این مدت هرگز افت فشار خون، کم کارى کلیه یا علایم DIC نداشتیم. بررسى بالینى، سونوگرافى و سى تى اسکن انجام شد و روز ٢٠ اسفند بیمار دوباره عمل شد. خونریزى مهار شد بدون اینکه منشأ خونریزى واضحى یافت شود. از ان به بعدنیز دیگر با مشگل خونریزى مواجه نشدیم. توجه بفرمایید که اقدام جراحى در بیمارى که داروى انعقاد دریافت کرده است ، پیش از قطع دارو امرى بسیار خطرناک است.

آقای عباس کیارستمی بعد از عمل دوم یک روند بهبودی کاملا رضایت بخشی داشتند. بعد از عمل دوم فقط یک واحد خون تزریق کردیم و دیگر نیازی برای تزریق خون نشد. هموگلوبین رفته رفته به حد نرمال برگشت و از لحاظ کلیوی- قلبی – ریوی و عمل کرد روده کاملا خوب بودند. تغذیه بامایعات شروع شد، راه می رفتند و هموگلوبین ۱۱ داشتند. در چنین شرایطی بود که بعد ازظهر روز ۲۹ اسفند، ۹ روز بعد از عمل دوم در حالی که در موقعیت پایدار و مطلوب قرار داشتند، با ایشان صحبت کردم من اعلام کردم که من فقط با موافقت ایشان به سفر خواهم رفت و گفتم چنانچه با سفر من موافق نباشند من در کنار ایشان خواهم ماند. و این صرفاً به خاطر ارادت خاص به اقاى کیارستمى بود و الا پزشک در صورتیکه جانشین صلاحیتدارى به جاى خود معرفى نماید مکلف نیست براى سفر از بیمار اجازه بگیرد.

آقای کیارستمی و برادر ایشان و پسرشان با سفر من موافقت کردند. من برای این سفر به جای خود جانشینی انتخاب کردم. آقای دکتر ناصری متخصص جراحی عمومی که از روز اول، از عمل اول و دوم در کنار من بودند و هر روز آقای کیارستمی را دیده بودند، از ریزه کاری بیماری و تحول و پرونده ایشان مطلع بودند. آقای دکتر ناصری را بعنوان جانشین معرفی کردم و آقای کیارستمی با این جانشینی کوچکترین مخالفتی نشان ندادند و با اجازه بیمار و خانواده و تعیین جانشین به سفر رفتم. تکرار میکنم زمانی که من به مسافرت رفتم شرایط آقای کیارستمی ۱۰۰ درصد پایدار و خوب بود و خونریزی نداشتند . هیچ جراحی بیمار خود را در شرایط بد رها نمیکند وجایى نمیرود.

گردآوری :سایت تفریحی لی لی گل

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

دانلودیو

برای دانلود جدید ترین کلیپ ها ، نرم افزار ها و بازی ها و آموزش ها کلیک کنید

***************************************************

سلام

به تلگرام ما بیایید تا هر روز داغترین اخبارها و عکس های تازه دنیای مجازی برایتان ارسال شود

نکته:حتما بعد از ورود به تلگرام ما در زیر ان کلیک join را کلیک کنید.

کلیک کنید

باتشکر

***************************************************

پایه نگهدارنده موبایل Remax

کیفیت درجه یک سیلیکونی

پایه های قابل تنظیم مناسب برای نگه داری انواع گوشی ها به صورت افقی و عمودی

به همراه کابل شارژ موبایل در خودرو و ... برای گوشی های آیفون و اندروید

بهترین وسیله جهت نگهداری گوشی های اندروید و آیفون در خودرو

ساخته شده از پلاستیک مقاوم با قابلیت چسبندگی به سطوح مختلف

پایه نگهدارنده موبایل Remax

قیمت فروش ویژه : 55000 تومان

برای اطلاعات بیشتر و توضیحات کامل و تصاویر محصول کلیک نمایید

خرید پستی ساعت کاسیو

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز