خانه » اخبار » توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

اطلاعیه سایت

سلام

به تلگرام ما بیایید تا هر روز داغترین اخبارها و عکس های تازه دنیای مجازی برایتان ارسال شود

نکته:حتما بعد از ورود به تلگرام ما در زیر ان کلیک join را کلیک کنید.

کلیک کنید

باتشکر

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

اشرف بروجردی که هشت روز قبل حکم انتصاب او در شورای فرهنگی اجتماعی زنان به عنوان نماینده رئیس جمهوری صادر شده و هنوز مراحل اداری لازم و مراتب عضویت او در این شورا تکمیل نشده است این انتخابات را مخدوش اعلام کرده است.

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

نماینده رئیس جمهور

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

توهین نماینده رئیس جمهور به زنان شورا

دو روز پیش و بعد از اتمام دومین دوره ریاست سه ساله سرکار خانم کبری خزعلی بر شورای فرهنگی اجتماعی زنان، جلسه ای برای انتخاب رئیس منتخب و معرفی او به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تایید حکم توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

این انتخابات با به حد نصاب رسیدن اعضاء رسمیت پیدا کرده و نهایتا خانم زهرا آیت‌اللهی، مشاور رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رییس گروه مطالعات زنان و خانواده پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی با اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان انتخاب شد.

طبق اظهارات یک مقام آگاه که نخواست نامی از او برده شود؛ آیت اللهی ۱۳رای از ۱۴رای اعضای حاضر را به دست آورد و زهرا راستی نماینده حوزه‌های علمیه قم در شورای فرهنگی زنان نیز ۱۲ رأی کسب کرد. اما یک روز پس از برگزاری انتخابات و تعیین رئیس جدید، یک عضو دولتی این شورا سعی در مخدوش نمودن نتایج انتخابات، فقط به خاطر مغایرت نتیجه با خط سیاسی خود دارد.

اشرف بروجردی که هشت روز قبل حکم انتصاب او در شورای فرهنگی اجتماعی زنان به عنوان نماینده رئیس جمهوری صادر شده و هنوز مراحل اداری لازم و مراتب عضویت او در این شورا تکمیل نشده است این انتخابات را مخدوش اعلام کرده است.

اشرف بروجردی با بیان اینکه من از تعداد افراد حاضر در این جلسه اطلاعی ندارم، مدعی شد: «از آنجا که من و تعداد زیادی از اعضا و نمایندگان قوه مجریه و مقننه و مشاورین وزرا در این جلسه دعوت نشدیم، از دیدگاه ما این انتخابات مخدوش است. من این موضوع را از سوی رییس جمهور پیگیری خواهم کرد. از سوی دیگر از آنجا که صلاحیت فرد انتخاب شده از سوی رییس جمهور محرز نشده بنابراین هیچ رسانه ای نمی تواند نتیجه آراء را اعلام کند.»

بروجردی با تاکید بر مخدوش بودن این انتخابات گفت: «من از تعداد حاضرین در جلسه اطلاعی ندارم اما از آنجا که افراد دعوت نشده به این جلسه از سوی دو قوه مجریه و مقننه بودند؛ مخدوش بودن انتخابات محرز شده است؛ این انتخابات سالم نبوده و توسط عده‌ای از افراد برای تصمیم گیری جمعی تعدادی از افراد در این شورا صورت گرفته است.»

با این وجود و طبق اظهارات حاضرین، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این جلسه حاضر بوده و با وجود اینکه بر اساس آیین نامه تنها حاضرین در جلسه رای گیری حق کاندیدا شدن را دارند بر کاندیدا شدن بروجردی تاکید می کند. این پیشنهاد پذیرفته می شود اما بازهم تعداد رای های نماینده رئیس جمهور بیش از دو رای نمی شود و آیت اللهی با حداکثر آرا برای یک دوره سه ساله انتخاب می شود.

این مقام آگاه در گفتگو با بسیج گفت: تمامی اعضا برای انتخابات دعوت شده بودند که دو نفر از نمایندگان مجلس به دلیل سفر به حوزه انتخابیه خود در جلسه حاضر نشدند و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان نیز حضور در جلسه مهمتری را دلیل عدم حضور خود اعلام کردند.

به گفته این مقام آگاه، بر اساس آیین نامه، رئیس جمهور حق معرفی دو نفر به عنوان نماینده خود در این شورا را دارد که یکی از آنها معاون خود در امور زنان و دیگری همسرش است. این درحالی است که خانم بروجردی به جای همسر رئیس جمهور به عضویت این شورا در آمده اند و هنوز مراحل اداری عضویت ایشان در شورا نهایی نشده است.

وی خاطر نشان کرد: اشرف بروجردی به دلیل مشکلات امنیتی در دو دوره انتخابات مجلس در دوره های ششم و دهم رد صلاحیت شده است فاصله این دو مجلس چهارده سال است و معمولا کسانی که رد صلاحیت می شوند کارشان را اصلاح می کنند ولی ایشان چنین کاری نکرده اند و ایشان در مواردی رد صلاحیت شده که دیگر نمی شود آن را درست کرد کسی که نمی تواند در قوه مقننه حضور یابد نمی تواند در یک قوه فرادستی بالای مقننه به راحتی وارد شود؛ حکم رئیس جمهور قابل احترام است ولی به هر حال کشور قانون دارد و باید مراحل طی شود.

وی با تاکید بر اینکه در این جلسه نمایندگان قوه قضائیه، حوزه های علمیه، بسیج، سازمان فرهنگ و ارتباطات، سازمان تبلیغات و مجمع تقریب مذاهب نیز حضور داشته اند گفت: ابطال این انتخابات از سوی رئیس جمهور غیر قانونی و مغایر با اصول دموکراسی است.

این مقام آگاه زمان تصمیم گیری نهایی و تصویب ریاست خانم آیت اللهی بر شورای فرهنگی اجتماعی زنان را دوشنبه هفته آینده اعلام کرد و گفت: متاسفانه نماینده رئیس جمهور که با رای پایین خود از ریاست بر این شورا باز مانده است سعی در جو سازی و هزینه کردن از رئیس جمهور را دارد.

این مقام مسئول در گفتگو با بسیج تاکید کرد: بر اساس قانون و آیین نامه شورا، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، از امکان حق وتو و ابطال نتیجه انتخابات برخوردار نیست و بر اساس قانون باید منتخب اعضا را به عنوان رئیس شورا منصوب نماید. تنها دلیلی که رئیس جمهور می تواند با استناد به آن از امضای حکم منتخب اعضا خودداری کند، پاسخ منفی استعلام از دستگاههای نظارتی و امنیتی است و لاغیر.

وی گفت: عده ای سعی دارند شانتاژ سیاسی تبلیغاتی در مطبوعات و رسانه ها انجام دهند و بعضی ها هر موقع رای نمی آورند مثل جریان فتنه ۸۸ بلافاصله انتخابات را مخدوش اعلام می کنند. اینکه ما خانم بروجردی را نامزد ریاست کردیم اشکال دارد ولی جالب است که خانم بروجردی در این رابطه حرفی نمی زند ولی انتخابات را مخدوش می داند این مسئله توهین به حوزه زنان و خانواده است. باید پرسید چرا این ۱۴ نفر را به رسمیت نمی شناسند و همین یک نفر مهم است؟ اینها که اینقدر طرفدار حقوق بشر و آزادی بیان و حق شهروندی هستند چطور اینگونه اظهار نظر می کنند؟

وی در خصوص اظهارات یک عضو دیگر هم اینگونه ادامه داد: خانم اولاد قباد هم خودشان را به انتهای جلسه رساندند و حضور پیدا کردند ولی دیر رسیدند و در آخر جلسه آمدند که دیگر رای گیری تمام شده بود اما اظهار می کنند که از جلسه خبر نداشتند که باید گفت اگر این طور است پس چرا آخر جلسه آمدند؟ جلسات به صورت روتین برگزار می شود وقتی ایشان به انتهای جلسه می رسد پس معلوم است می توانسته زودتر هم بیاید به ایشان گفتند شما رای دهید ولی وی خودداری کرد در حالی که اگر رای هم می دادند اتفاقی نمی افتاد و رای خانم بروجردی از ۲ به ۳ می رسید و تا ۱۳ نفر ده رای کم داشت. از خانم الماسی هم که در تعطیلات خو در عسلویه به سر می بردند باید پرسید یعنی هر وقت این خانمها نیایند شورای زنان نباید تشکیل جلسه بدهد؟ اینگونه که در مملکت سنگ روی سنگ بند نمی شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: چرا خانم بروجردی توهین می کنند و می گویند انتخابات مخدوش است؟ باید گفت شما که به قول خودتان برای زنان ارزش قائلید و می خواهید اشتغال و پست های دولتی را به زنان دهید برای زنان اینگونه ارزش قائلید که وقتی انتخابات طبق روال قانونی خود برگزار شده شما رای ها را مخدوش می کنید؟ این کار در حوزه زنان خیلی زشت است.

گفتنی است جلسات این شورا به صورت روتین و ۲ هفته یکبار در روزهای شنبه به صورت ثابت برگزار می شود و بنابراین ارسال دعوتنامه برای حضور اعضا در این جلسه بی معنی است و دعوتنامه در ابتدای عضویت افراد ارسال می‌شود که تا پایان مدت عضویت آنها معتبر است و شورای فرهنگی اجتماعی زنان برای هیچ کدام از اعضا تودیع یا معارفه ندارد.

گردآوری : سایت تفریحی لی لی گل

منبع : خبرگزاری بسیج

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

سلام

به تلگرام ما بیایید تا هر روز داغترین اخبارها و عکس های تازه دنیای مجازی برایتان ارسال شود

نکته:حتما بعد از ورود به تلگرام ما در زیر ان کلیک join را کلیک کنید.

کلیک کنید

باتشکر

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز